Сонячні колектори: міфи та практика використання


07.09.2014
 

 
Велике зацікавлення викликають можливості сонячних колекторів для використання в системах опалення та приготування гарячої води. Є багато суперечностей у поясненні ефекту від їхньої роботи, є приклади успішного використання.
Застосування систем колекторів найкраще проводити на стадії нового будівництва. В такому випадку зменшується дублювання частини обладнання, що дає суттєво швидший термін окупності. Для існуючих систем добавлення колекторів повинно дуже ретельно прораховуватись, щоб забезпечити використання потужностей нової системи якнайбільше. В цьому випадку, швидкоокупними стають системи приготування гарячої води, особливо термосифонні сезонні системи.
Багато запитань про те, в котрих колекторах вища ефективність, в плоских чи вакуумних. Немає однозначної відповіді. Багато залежить від місцевості, де встановлюється колектор, а саме кількості опадів снігу, вітрів і сереньозимової температури. 
При низьких температурах взимку на територіях з сильними вітрами і меншою хмарністю ефективно працюють вакуумні колектори, хоча слід розуміти, що зимова кількість сонячної радіації складає 15-20% від літньої. 
3.jpgНемаловажно те, як використовується гаряча вода, приготовлена в колекторі. Якщо колектор «простоює» днями, то повернення коштів за таку інсталяцію буде довгим і, можливо, невиправданим. Це треба передбачати при виборі системи нагрівання води.
Про відгуки користувачів сонячних систем: 
5 сонячних колекторів по 20 і 30 трубок встановлено на даху будинку, а всередині стоїть два баки по 220л, кожен з двома теплообмінниками. Система забезпечує опалення будинку за допомогою теплої підлоги. Повністю забезпечує будинок гарячою водою. 
Система із трьох сонячних колекторів по 15 трубок, працюючи через теплообмінники з 300-літровим бойлером, забезпечує гарячою водою приватну баню. Літом колектори нагрівають басейн. Без відведення тепла в басейн влітку, бак закипає за 2-3 години, навіть при змінній хмарності.
Система з 36 трубок і бака на 300л зебезпечує гарячою водою сім’ю з 5 осіб. Взимку при зменшеному споживанні гарячої води, її температура в баку тримається на рівні 35 С. 

Новости
09.09.2014
Третья промышленная революция – солнце с ветром, водород, 3D-принтеры
07.09.2014
Все більше українців міняють газові котли на теплові насоси
07.09.2014
Сонячні колектори: міфи та практика використання
07.09.2014
Сонячні батареї для дачі - достатньо 3-х панелей
07.09.2014
Українцям варто замінити старі котли на біопаливні
Архив новостей
Copyright © 2011-2014 ecos.net.ua
разработка сайта: dryzi.net
купить брус в днепропетровске пенная мойка оборудования